Opakowania Jan Barba

Drodzy państwo, dzisiaj na stronie pojawiła się zakładka “Opakowania”. Gdzie opisujemy niezwykłe właściwości naszych opakowań i czym się kierowaliśmy wybierając je na te ‘nasze’.

http://janbarba.com/opakowania

Jest to pierwsza z trzech stałych zakładek które ukażą się na naszej stronie. Jednym z celów które przyświecały nam tworząc naszą markę była transparentność. Cel szczytny ale jakże ciężki do osiągnięcie! Codziennie proacujemy aby się do niego przybliżyć. Aby nie tylko tworzyć produkty nowatorskie i w swojej naturalnej formie doskonałe ale również transparentne. Aby przekazać państwu naszę wiedzę i emocje które nam towarzyszą tworząc je. Aby nasze składy były jasne i dla każdego zrozumiałe.

Tutaj chciałbym równierz prosić o małą pomoc – jeśli jest coś, cokolwiek dla Państwa nie jasne, niezrozumiałe, proszę pisać. Jesteśmy tu dla Państwa i czekamy na kontakt.

Z naszymi opakowaniami wiąże się ciekawa historia małej manufaktury na Słowenii, która natrafiła na książkę Jakoba Lorbera z 1851r. “Zdrowotne właściwości słonecznego światła” Loeber opisuje tam cudowne właściwości ciemnofioletowego szkła zachowujące pierwotne właściwości substancji. Szkło to ma to szczególne właściwości ponieważ blokuje spektrum widzialne światła, przepuszczajac światło UV-A (ultrafioletowe, czarne światło) i poczerwone.

Ten rodzaj szkła pierwszy raz został użyty już w starożytnym Egipcie przez alchemików do przechowywania zdrowotnych mikstur. Udało się je odtworzyć dopiero w 1991r. po 7 latach badań. Do produkcji weszły w 1995 r. stale zyskując na popularności.

Oznaczone , , , , , , , , , , , , ,