Dlaczego robimy to co robimy

W natłoku pracy i pomysłów rzadko pada to pytanie. Nie zastanawiamy się nad tym co dziennie, nie jest to też wpis prawiący o sensie życia. Ale w przypływie refleksji warto sobie zadać to pytanie i szczerze odpowiedzieć. U mnie dotyczy ono w 100% firmy którą rozwijam już od lat (liczę również te wszystkie popołudnia spędzone w kawiarniach i bibliotekach, rozmyślając nad kształtem firmy).

Kiedyś przeczytałem o pewnym człowieku, który był na tyle odważny aby naturalne kosmetyki wprowadzać na długo za nim stało się to „modne”. Opowiadał o swoim pierwszym produkcie, ciemno brunatnym w kolorze, w 100% roślinnym. Opowiadał jak każda partia wychodziła troszkę inna, raz ciemniejsza raz jaśniejsza. Ale zawsze w 100% naturalna. Produkt bez wątpienia dla ludzi którzy chcą żyć w zgodzie z naturą, którzy cenią sobie własne zdrowie ponad kolor i zapach produktu.

Dzisiaj naturalne produkty skupiają się na naśladowaniu drogeryjnych, w kolorze, zapachu, działanie schodzi na drugi plan. Jaka szkoda. Tak mocno przyzwyczailiśmy się do chemicznych kosmetyków że naturalne, naprawdę naturalne, Raw, są dla nas nie do zaakceptowania? Przychodzi mi na myśl porównanie do jedzenia, różnicy pomiędzy chipsami a spieczony jarmużem. Niestety dla większości ludzi wersja zdrowa i naturalna jest nie do zaakceptowania.

Myślę że to najlepsze wytłumaczenie dlaczego istniejemy i robimy to co robimy. Ponieważ to ważne. Ponieważ można żyć zdrowo w zgodzie z naturą i tworzyć kosmetyki wydajniejsze i skuteczniejsze od tych chemicznych a co najważniejsze zdrowe!

Jak powiedział Hipokrates:

„Vis suprema guaritrix” natura jest najmocniejszym uzdrowicielem