Uruchomiliśmy sprzedaż bez opakowań

W piątek na naszej stronie dodaliśmy nowe informacje do zakładki #zerowaste. Póki co jest to nasz projekt eksperymentalny, dostępny na terenie Warszawy. Kamila z Plantarium zgodziła się, żeby w jej roślinnym sklepie, zostawiać opakowania. Jeśli okaże się, że jest potrzebny będziemy rozważali jego rozszerzenie na inne miasta, gdzie są przyjaźni naszej inicjatywie ludzie. I tak jesteśmy ogromnie wdzięczni naszym punktom stacjonarnym za przyjmowanie buteleczek i słoiczków po naszych kosmetykach.

Zasady projektu są proste, tyle tylko, że na dany kosmetyk trzeba będzie poczekać około tygodnia. Wszystkie zasady są też opisane na wspomnianej stronie. Zdecydowaliśmy się na ten krok z paru powodów, które chcę tutaj przytoczyć.

Po pierwsze – jest to zgodne z naszą filozofią osobistą i firmową, chociaż tak naprawdę druga wynika z pierwszej. Szanujemy styl życia, który prowadzi do jak najmniejszego zaśmiecania planety. „Lubimy pływać w czystym morzu.” Dlatego między innymi z wielką chęcią przyjmujemy z powrotem nasze opakowania (więcej #zerowaste) i dążymy do tego żeby poza szkłem dało się odzyskać również pompkę. Uważamy, że już samo oddawanie buteleczek ma znaczenie i niesie obustronne korzyści i pewien komfort psychiczny. To już jest ten jeden mały krok na drodze ku lepszemu. Jesteśmy tymi zwrotami zachwyceni! Po drugie – myślimy, że nasza marka już dojrzała do tego (chociaż jest młodą marką) żeby funkcjonować nie tylko jako logo na opakowaniu a również jako nośnik pewnych wartości i tutaj wracamy do naszej filozofii. Już można wyobrażać sobie Jan Barba nie tylko przez pryzmat naszego ciemnego szkła. Po trzecie – udowodniliśmy sobie, za pośrednictwem Waszych komplementów (dziękujemy!), że potrafimy zaprojektować coś fizycznego – klasycznego i minimalistycznego. Zatem idziemy o ten krok dalej – dajemy wybór, skoro widzimy, że jest takie zapotrzebowanie, które nas cieszy. Po czwarte – stworzyliśmy tym samym opcję dla osób, które potrzebują „nietypowej” ilość kosmetyku.

W razie wszelkich pytań, czy może sugestii, prosimy napiszcie do nas.

M&B