MASAŻ

KROK PIERWSZY

Półokrężny masaż czoła

Użyj wskazującego i środkowego palca obu rąk i masuj ruchami pół-okrężnymi. Zacznij od miejsca oznaczonego "*" po prawej stronie czoła i masuj w lewą stronę. Powtórz ćwiczenie pięć razy. Nie odrywaj palców, ruch powinien być płynny i równy.

 

 

KROK DRUGI

Krzyżowy masaż czoła

Użyj wskazującego i środkowego palca. Zacznij po lewej stronie czoła ("*") i poruszaj się w prawo ruchami krzyżowymi. Powtórz pięć razy.

 

 

 

KROK TRZECI

Masaż okolic oczu

Masuj bardzo delikatnie wrażliwą skórę w okolicach oczu. Połóż środkowe palce w kącikach oczu i palce wskazujące na brwiach. Masuj ruchami okrężnymi kończąc w punkcie wyjścia oznaczonym "*". Powtórz pięć razy.

 

KROK CZWARTY

Masaż nosa

Przesuwaj palce od kącików oczu po obu stronach nosa. Naciskaj zdecydowanie i obracaj delikatnie palce, następnie przesuwaj palce nieznacznie niżej po nosie w okrężnych ruchach. Zakończ naciskając i obracając palce na czubku nosa. Następnie powróć na pozycję początkową i powtórz trzy razy.

 

 

 

 

 

KROK PIĄTY

Masaż wokół ust

Ułóż palce wskazujące i środkowe obu dłoni w punkcie wyjściaoznaczonym "*". Okrężnym ruchem masuj w okół ust aż palce ponownie spotkają sie nad górną wargą. Powtórz trzy razy.

 

 

KROK SZÓSTY

Masaż policzków

Używając środkowego i wskazującego palca obu dłoni, masuj od podbródka przez policzki aż do uszu. Od kącików ust aż do uszu, od nosa aż do czubków uszu. Powtórz ten masaż pięć razy.

KROK SIÓDMY

Uciskowy masaż policzków

Zacznij w kącikach ust ("*"). Delikatnie ale stanowczo pukaj policzki w górę i w dół obiema rękoma obie strony twarzy. Powtórz pięć razy.

 

 

 

 

 

KROK ÓSMY

Masaż boków twarzy

Złap skórę na policzkach kciukiem i opuszkiem palca wskazującego. Ruchem posuwistym przesuwaj powoli palce ku górze i z powrotem w dół. Powtórz cały ruch pięć razy.