Nasza Filozofia

IMG_20160501_165044A

DLACZEGO ROBIMY TO CO ROBIMY?

„W poszukiwaniu zdrowia i piękna, to co nakładasz na swoją skórę jest równie ważne jak to co spożywasz.”
- Paul Obis, Redaktor i Wydawca, Vegeterian Times
 

W POSZUKIWANIU ORGANICZNEGO ŚWIATA

Natura od zawsze ogrywała ważną rolę w historii świata a w szczególności w kształtowaniu medycyny i rozwoju produktów do pielęgnacji ciała i perfum. Już Arystoteles zalecił młodemu Aleksandrowi Wielkiemu aby ten podbił te terytoria, na których w nadmiarze rośnie Aloes (Aloe Vera L.), ponieważ jego miąższ ma bardzo silnie działanie lecznicze. W XVII w. sławę zyskał Sir Robert Talbot, nadworny lekarz króla Karola II Stuarta, który specjalizował się w medycynie naturalnej i w przeciwieństwie do ówczesnych lekarzy nie upuszczał krwi pacjentom, tylko żywił ich ziołowymi miksturami, których skład trzymał w tajemnicy.
 
Jeszcze na początku XIX w. 80% wszystkich lekarstw i kosmetyków było wytwarzanych z korzeni, kory i liści. Dziś jest to ułamek procenta w najbardziej ziołowo brzmiących kosmetykach. Jesteśmy otoczeni przez chemię syntetyczną i sztuczne obiekty i substancje. Kiedy spożywamy pokarm o wiele częściej jemy chemiczne substancje niż prawdziwe jedzenie. Tylko bardzo mała ilość jedzenia, witamin lub kosmetyków jest choć częściowo naturalna a jeszcze rzadziej kompletnie naturalna.
 

W HARMONII Z NATURĄ

Słowo „kosmetyk” pochodzi od greckiego słowa „kosmos” wprowadzonego i zdefiniowanego przez Pitagorasa w 550r. p.n.e jako porządek wszechświata, który może zostać wyrażony w każdym aspekcie ludzkiej egzystencji. Jeśli rozważymy to słowo w jego najstarszym i najdokładniejszym znaczeniu oznacza ono upiększenie mężczyzny lub kobiety w mowie (zdolności retoryczne) i muzyce (perfekcja harmonii).
 
Rzadko myślimy o kosmetykach w tak skrajnych wartościach, ale bliska zależność wyglądu zewnętrznego z naszą wizualną harmonią, była oczywista dla starożytnych Greków i wcześniej dla starożytnych Egipcjan. Bycie fizyczne pięknym oznaczało bycie w harmonii ze wszechświatem, gdyż nasze fizyczne piękno reprezentuje w miniaturze „kosmos”. Jeśli dążymy do doskonałości, jesteśmy w harmonii ze wszechświatem. Wysoce syntetyczny wygląd promowany przez dzisiejsze kosmetyki wprowadza w nasze życie „chaos” a nie „kosmos” naszego bytu. My wierzymy w harmonię z naturą, ponieważ jest wielkim uproszczeniem spoglądanie na naturę jako byt oddzielny od człowieka; wszyscy jesteśmy częścią natury.
 

NASZE WARTOŚCI

Prostota – wierzymy że mniej znaczy więcej, dlatego tworzymy wyszukane produkty, które odpowiadają potrzebom naszych klientów.
 
Dzielenie się wiedzą – wierzymy w dzielenie się wiedzą i naukowymi badaniami, aby każdy składnik naszych produktów był zrozumiały i przejrzysty dla naszych klientów.
 
Tworzenie wartości dodatniej – wierzymy w dostarczanie unikalnych produktów, które wnoszą pozytywną wartość do społeczeństwa.
 

SPOŁECZNA ODPOWIEDZIALNOŚĆ

NIE TESTOWANE NA ZWIERZĘTACH

„Świat nie jest serią sfragmentowanych tematów do studiowania ale jest częścią całego wszechświata którego człowiek jest częścią jak i całością. Fragmentacja i naukowe eksperymenty powodują że tracimy możliwość zaobserwowania słuszności naszego myślenia.”
- Hermann Hesse
Uważamy testowanie na zwierzętach jako torturę i morderstwo. Jest to metoda nieefektywna i nie dające niezbitych dowodów na to że testowana substancja jest bezpieczna do używania przez ludzi lub inne zwierzęta. Testowanie na zwierzętach jest nie tylko niehumanitarne, niemoralne i nienaukowe ale również jest najniższą formą egoizmu.
 

BEZ CHEMIKALIÓW

Naszym priorytetem jest tworzenie 100% naturalnych kosmetyków bez syntetycznych dodatków.
 

BEZ GMO

Dokładamy wszelkich starań aby upewnić się że wszystkie nasze produkty są wytwarzane ze składników nie pochodzących z upraw GMO i nie posiadających żadnych domieszek GMO.
 

WYPRODUKOWANE W POLSCE

Wszystkie nasze produkty są wytwarzane w Polsce, dlatego kupując nasze produkty wspierasz rodzimy przemysł i Polską gospodarkę.