Opakowania

IMG_20160731_150205

Opakowania JAN BARBA:

Wszystkie nasze produkty są zapakowanie w najwyższej jakości szklane pojemniczki, które sprowadzamy z Holandii. Używamy tylko i wyłącznie ciemnofioletowego szkła, co gwarantuje naszym produktom dłuższą datę przydatności i intensyfikuje działanie zawartości.

Długo szukaliśmy odpowiednich opakowań dla naszych produktów, kontaktując się z producentami w Polsce, Włoszech i Holandii. Szukając minimalizmu, jakości, wspólnych idei w naszym i ich działaniu. Po miesiącach żmudnych poszukiwaniach trafiliśmy na producentów opakowań z ciemnofioletowego szkła. Firma pracowała nad kolorem szkła przez 7 lat, w małej, manufakturze na Słowenii, produkując każdą butelkę ręcznie. Ostatecznie wprowadzając gotowy produkt w 1991 r.

Od początku produkcji szkła (ok 3500r. p.n.e) szkło fioletowe i złote było przeznaczone do przetrzymywania najwartościowszych eliksirów i substancji medycznych. W 1851 roku ukazała się publikacja Jakoba Lorbera "Uzdrawiające właściwości słonecznego światła". W książce Jakob Lorber opisuje idealne właściwości ciemnofioletowego światła dla substancji zdrowotnych i wrażliwych na światło.

Dlaczego wybraliśmy ciemnofioletowe szkło?

Ciemnofioletowe szkło dostarcza niezrównanej ochrony dla zawartości. Jego tajemnica polega na długości światła, które przenika przez szkło (720 - 770 Bio herz), trwale aktywując i energetyzując strukture molekularną i właściwości zdrowote substancji przetrzymywanych w środku.

img_0076

W Pażdzierniku 1997r. Instytut Dr. Dietera Knappa w Mittenwald, Niemcy potwierdził efektywność ciemnofioletoweg szkła. Po 36 dniach przetrzymywania substancji w brązowym szkle, załważono znaczny spadek energii molekularnej (Zdjęcie A poniżej), ponieważ szkło brązowe, tak często używane przez producentów leków i kosmetyków nie chroniło zawartości przez światłem. Natomiast energia molekularna została w całości zachowana w opakowaniu wykonanym z ciemnofioletowego światła (Zdjęcie B). Zawartość komórki jest silna i pełna harmonii.

img_0077

Zdjęcie A                                   Zdjęcie B

Podobne badania zostały przeprowadzone przez Dr. Hugo Niggli i Dr. Maxa Brachera, na szczypiorku przechowywanym przez 15 miesięcy w trzech różnych szklanych opakowaniach. Badania wykazały że tylko szczypiorek przechowywany w ciemnofioletowym szklanym opakowaniu nie stracił swojego zapachu i właściwości fizykochemicznych.

img_0078

Dokładamy wszelkich starań aby nasze produkty oferowały państwu najwyższą możliwą jakość. Nie dałoby się tego osiągnąć bez odpowiednich opakowań, dlatego przykładamy tak wielką uwagę do naszych opakowań. Gwarantują one że otrzymujecie Państwo produkt kompletny który na każdym etapie jest chroniony, od upraw bio, nierafinowanych i zimnotłoczonych olei, poprzez produkcję i autorskie metody ekstrakcji ziołowych esencji, aż do zapakowania i trafienia na półkę Państwa łazienki. Chcemy być pewni że żaden element, żaden składnik nam nie umknie, bez kompromisu, bez chodzenia na skróty.