Za Jan Barba stoją dwie osoby: Marta Grzebisz oraz Bartosz Puzio. Czasami pomagają nam rodzina oraz przyjaciele.

Nasza marka jest naszym sposobem na kształtowanie fragmentu świata, takiego w jakim sami chcemy żyć – z troską o drugiego człowieka i ekologię.

Od 2016 roku tworzymy małą manufakturę, od początku założyliśmy, że będziemy rodzinną, niszową firmą, czerpiącą z najlepszych tradycji rzemieślniczych.

Chcemy działać na małą skalę, budować więzi z ludźmi, rozmawiać i słuchać, być slow businessem. Nasza praca jest naszą pasją, dlatego zależy nam na tym żebyśmy byli w kontakcie.

Jan Barba, to marka, którą sobie wymyśliliśmy, żadne z nas nie nazywa się w ten sposób.

Nazywamy nasze kosmetyki “raw” – surowymi, nie bez powodu. Posiadają kolory, konsystencje i zapachy, wynikające z zastosowanych składników. Dlatego mogą się znacząco różnić od tego, co znasz do tej pory. Jedne z nich mogą być intensywnie ziołowe, inne delikatnie olejowe, mogą mieć bardzo gęstą konsystencję, lub wyrazistą barwę. Postaraliśmy się o to, aby każdy z nich był dokładnie opisany. Jednak takie rzeczy jak zapach, czy konsystencja, nie są łatwe do opisania, ze względu na subiektywność odczuć.

Nasze kosmetyki mogą też znacząco różnić się od innych “naturalnych” kosmetyków, które znasz, ponieważ nie ma regulacji prawnych, które zabraniałyby stosowania tego nazewnictwa, nawet w przypadku kosmetyków zawierających substancje szkodliwe.

Receptury naszych kosmetyków są autorskie, tak samo ich wykonanie. Wybudowaliśmy małe laboratorium na swoje potrzeby ok. 40 km pod Warszawą. Tym samym Jan Barba ma dwa miejsca: laboratorium – gdzie powstaje oraz, od 5 grudnia 2018 roku, sklep stacjonarny przy ulicy Kopernika 25 w Warszawie.

Nasz asortyment celowo jest wąski, to znaczy, że nie znajdziesz u nas kosmetyków o różnych wariantach zapachowych, nie będą się też zmieniały co sezon. Tworzymy kosmetyki kompletne, o określonym działaniu i zachęcamy do stosowania mniej, a także łączenia ich ze sobą wedle potrzeb.

Naszym marzeniem jest, aby za 100 lat, nasze kosmetyki były tak samo aktualne, dlatego też (między innymi), troszczymy się o środowisko, najlepiej jak potrafimy i chcemy wspierać w tych działaniach inne osoby (możliwość kupowania kosmetyków do własnych opakowań).

Jesteśmy zwolennikami holistycznego podejścia do ciała człowieka i do pielęgnacji. Kosmetyki są tak naprawdę ostatnim krokiem i dopełnieniem świadomej pielęgnacji. Wyprzedzają je chociażby takie kwestie jak: odżywianie, sen, opanowanie stresu, czy prawidłowa postawa ciała. Zdajemy sobie sprawę z kitu, jaki wciskają systematycznie od lat, koncerny kosmetyczne i farmaceutyczne. Czujemy się odpowiedzialni za misję edukacyjną. Zacznijmy od tego, że kosmetyki nie naprawią codziennych błędów we wspomnianych powyżej kwestiach.

Może być tak, że nie wyślemy kosmetyków od razu po zamówieniu, ponieważ wytwarzamy je w małych partiach. Zazwyczaj realizacja zamówienia zajmuje od 1 do 5 dni roboczych. Jeśli zależy Ci na czasie, zapytaj o dostępność pisząc do nas na: hello@janbarba.com.

Nasze kosmetyki mają 6-miesięczny termin przydatności od daty wytworzenia i przechowują się w temperaturze pokojowej. Wyjątkiem jest Peeling Enzymatyczny – 3 miesiące i konieczność przechowywania w lodówce.

Wszystkie nasze opakowania są szklane i podlegają zwrotowi, poza Kremem do Ust, Deo które są zapakowane w papierowy sztyft oraz Body Salve, który również posiada papierowe opakowanie.