Nasze szkło:

 • przyjmujemy stacjonarnie (w naszym sklepie, lub jeśli bierzemy udział w targach) i wysyłkowo;
 • niezależnie od ilości, za zwrot, przysługuje rabat 5%;
 • w przypadku zwrotu wysyłkowo, prosimy o odłożenie, jak największej ilości opakowań (lub przechowania ich do spotkania z nami stacjonarnie), możemy udzielić rabatu przed wysyłką – na już zebrane opakowania – kontakt hello@janbarba.com;
 • dla minimum 6 naszych opakowań generujemy etykietę wysyłkową InPost: kurier lub Paczkomat (tylko na terenie Polski).

Inne szkło:

 • przyjmujemy szklane opakowania po kosmetykach innych firm: jeśli, jest to „standardowe” szkło, które nie zostało wykonane na zamówienie danej firmy, ponieważ do takiego opakowania, będziemy mogli dobrać nowe zamknięcie; jeśli da się przywrócić je do stanu pierwotnego – zdjąć etykietę, usunąć nadruk;
 • takie szkło wykorzystamy w innych naszych projektach;
 • za nie przysługuje rabat 5%.

Co dzieje się z opakowaniem, po zwrocie:

 1. na początek, rozbieramy je na czynniki pierwsze, sprawdzamy, czy zamknięcie również możemy wyczyścić i wykorzystać ponownie;
 2. później usuwamy nadruki, etykiety, klej i odkładamy do namoczenia, żeby pozbyć się resztek zawartości;
 3. następnie myjemy je i płuczemy;
 4. przed użyciem, może być jeszcze wysłane do nadruku (nasze szkło);
 5. i po dezynfekcji wraca do obiegu (nasze szkło na kosmetyki; inne na próbki, warsztaty, przechowywanie różnych substancji w laboratorium).
zwrot opakowań

Wszystkie te czynności, aktualnie wykonujemy sami, w większości ręcznie (poza myciem, od tego mamy maszynę), raczej nie jest to „zyskowne” z punktu widzenia czasu i finansów, jednak są to działania, które wydają nam się aktualnie w porządku dla obniżenia kosztu ekologicznego naszej działalności.

Dziękujemy naszym klientom za uczestniczenie w tym procesie.

Postaramy się, w tym miejscu, o więcej aktualizacji z przywracania opakowań do odbiegu. Okazuje się, że zbieranie danych i prowadzenie statystyk, to całkiem czasochłonne zajęcie, na które nie zawsze, w toku innych obowiązków, związanych z prowadzeniem firmy, możemy sobie pozwolić. Na razie zastanawiamy się, jak zacząć, to szacować.

AKTUALNOŚCI:

– od sierpnia 2021 do kwietnia 2022 umyliśmy 531 sztuk opakowań, średnio na sztukę przypadło ~ 0,37 l wody;

– we wrześniu wysłaliśmy do nadruku butelki na Żele Myjące, 311 butelek na 599 w sumie, było ze zwrotów;

– od października 2021 do kwietnia 2022, do obiegu, w ramach innych projektów, przywróciliśmy 105 opakowań (w tym 53 zamknięcia).

(Warto zaznaczyć, że poza wodą, oczyszczanie butelek wymaga także innych środków, takich jak: prąd, płyn do mycia, zmywacz do kleju, rękawiczki, pasta polerująca – do starcia nadruków.)

W przypadku pytań, sugestii, prosimy o kontakt: hello@janbarba.com