Zapach Antropocenu

Zapach Antropocenu to zapach roślin porastających pozostałości funadmentów budynków, elementy konstrukcji żelbetonowych, fragmenty cegieł i szkieł z potłuczonych szyb. Zapach dzikich kwiatów, łodyg, liści, przenika się ze stalowym zapachem rdzewiejących metalowych prętów. W perfumach wyczuwalne są nuty kocanki, lawendy, werbeny, melisy, tymianku, osadzone w metaliczno-balsamicznej bazie. Zapach antropocenu został stworzony z wykorzystaniem alkoholu wyprodukowanego zContinue reading “Zapach Antropocenu”

Zapowiedź: Gloria

Powoli doprowadzamy do końca trwające od kilku miesięcy prace nad naszymi 8 perfumami – Glorią. Dlatego też postanowiliśmy je zapowiedzieć. Gloria, jak chwała i najwyższy punkt na niebie. Zapach świetlisty, wysoki, podniosły. Jak procesja o poranku, rześka, ale już złote promienie słońca zaczynają głaskać głowy uczestników i złote ramy obrazów, które niekiedy rażą zaspane jeszczeContinue reading “Zapowiedź: Gloria”

Perfumy – manifest

W naszej pracy wracamy do czasów, kiedy perfumiarstwo było wyłącznie rzemiosłem. Perfumy powstawały w małych zakładach we Francji i Niemczech, z roślin uprawianych na rodzinnych farmach. Surowce, do nich, takie jak olejki eteryczne, czy absoluty pozyskiwane były przez te same rodziny, od razu po zbiorach. Do czasów, kiedy zbiory trwały 30-35 dni (Róża), a zbiór z danegoContinue reading “Perfumy – manifest”

PAH Pomoc dla Ukrainy

Dzień dobry, cała kwota (500 zł) ze sprzedaży Kart Podarunkowych „100 ZŁ – PAH Pomoc dla Ukrainy” została przekazana na zbiórkę Polskiej Akcji Humanitarnej (link do zbiórki: https://www.siepomaga.pl/pah-ukraina ) Dziękujemy za zaangażowanie i wsparcie. Pozdrawiamy, M&B

Lektura: artykuł „On The Nose. How To Make Sense Of Scents”

Link do artykułu: https://www.newyorker.com/magazine/2021/02/01/how-to-make-sense-of-scents Na początku 2021 roku, na łamach The New Yorker’a, ukazał się artykuł autorstwa Rachel Syme, w którym stawia tezę, że nasze doświadczenie olfaktorycznego świata, może być o wiele bardziej prywatne, niż nam się wydaje, ze względu na to, że jest kształtowane przez indywidualną właściwość naszej pamięci. „Shaped by the idiosyncrasies ofContinue reading “Lektura: artykuł „On The Nose. How To Make Sense Of Scents””

TEDx Warsaw Women

W 2018 roku miałem przyjemność wystąpić jako jeden z mówców w ramach TEDx Warsaw Women. Wydarzenie odbyło się w Teatrze 6 Piętro w Pałacu Kultury i Nauki w Warszawie. Wystąpienie jest w języku angielskim. Tematem mojego wystąpienia było: „Why what we put on our skin is as important as what we eat”. Moją intencją byłoContinue reading “TEDx Warsaw Women”

Jan Barba w Pulsie Biznesu

Screenshot artykułu „Jan Barba, czyli surowość i minimalizm” na stronie pb.pl W 2017 roku mieliśmy przyjemność rozmawiać na łamach gazety Puls Biznesu. Było to dla nas ogromnie wydarzenie i ogromne wydarzenie dla firmy, która powstała 1.5 roku wcześniej a pierwsze produkty zaczęła sprzedawać rok przed powstaniem wywiadu. I choć od tego czasu zmieniło się naprawdęContinue reading “Jan Barba w Pulsie Biznesu”

Podcast „Naturalne Perfumy z Jan Barba” Do Trzech Razy Skóra Moniki Potaczek

Na początku 2021 roku miałem przyjemność rozmawiać z Moniką Potaczek, twórczynią serii podcastów Do Trzech Razy Skóra o perfumach, procesie tworzenia zapachu, inspiracjach. Wywiad wprowadza w świat perfumiarstwa, refleksji nad składnikami perfum, ocenie jakości perfum z punktu widzenia użytych składników. Są to również moje osobiste przemyślenia na temat inspiracji i podejścia do świata perfum. CzymContinue reading “Podcast „Naturalne Perfumy z Jan Barba” Do Trzech Razy Skóra Moniki Potaczek”

Drugi obieg szkła

Podczas ostatniego mycia butelek ze zwrotu opakowań, skupiliśmy się na tak zwanym „nie-naszym” szkle. Postanowiliśmy, że do pakowania składników pochodzenia roślinnego, z naszej nowej zakładki oleje i olejki, w pierwszej kolejności użyjemy szkła, które otrzymaliśmy od naszych Klientów. Podobnie, sięgniemy najpierw, po wszelkie nakrętki i pipety, które także udało się umyć. A gdy te sięContinue reading “Drugi obieg szkła”

Loading…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.